اتاق فکر توسعه استان قم

Smaller Default Larger

کمیته در اتاق فکر توسعه قم تشکیل شد/ پیگیری مسائل اولویت‌دار

علی بناییرئیس اتاق فکر توسعه استان و دبیر مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم گفت: ۱۲ کمیته کاری در اتاق فکر توسعه قم، مباحث مهم این استان را دنبال می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دبیرخانه اتاق فکر توسعه استان قم، حجت‌الاسلام علی بنایی در نشست صمیمی اعضای اتاق فکر توسعه استان و شورای مرکزی مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم اظهار کرد: اتاق فکر به عنوان یک جریان فکری است که ممکن است اعضای آن دارای سلایق مختلف باشند ولی بدون توجه به جناح بندی‌ها و سلیقه‌های سیاسی و اجتماعی به دنبال منافع قم هستند و برای آبادانی قم تلاش می‌کنند.

وی گفت: این اتاق فکر از سال ۸۹ بعد از سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری به قم به منظور پیگیری مصوبات سفر، با حضور جمعی از کارشناسان باتجربه و متخصص و آشنا با طرح‌های مطالعاتی استان و مطالعات بالادستی شکل گرفت.

رئیس اتاق فکر توسعه استان قم با اشاره به برگزاری جلسات این اتاق به صورت هفتگی اظهار کرد: تاکنون حدود ۱۲۵ جلسه در این اتاق فکر برگزار شده و بر اساس فرمایشات و مطالبات مقام معظم رهبری با ۱۱ کمیته کاری مثل حمل و نقل، معماری و شهرسازی، آب و کشاورزی، بازرگانی و فرش، فرهنگی و گردشگری، سرمایه گذاری و... شروع به کار کرد و اخیراً بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص محیط زیست، این کمیته نیز به ۱۱ کمیته قبلی اضافه شد و این اتاق با ۱۲ کمیته کاری مباحث اولویت‌دار استان قم را دنبال می‌کند.

حجت‌الاسلام بنایی تأکید کرد: خوشبختانه این اتاق فکر توانسته در ابعاد مختلف که مورد توجه بوده، گزارش‌ها و مطالعات ارزشمندی را تهیه کند و مطالبی را ارائه دهد که واقعاً تازه و دست اول باشد، به گونه‌ای که وقتی این مطالعات را خدمت مراجع معظم تقلید یا مسئولان ارشد ارائه می‌کنیم، آنها احساس می‌کنند که ما یک خلأیی را پر کرده و به نیاز مهمی پاسخ داده‌ایم.

دبیر مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم در مورد برگزاری این نشست صمیمی گفت: اساس این نشست صمیمی بر انس و دوستی و استفاده از مباحث اخلاقی به عنوان یک نیاز مبرم مجموعه‌های سیاسی و فکری است. نیاز به مباحث اخلاقی، اعتقادی و خودسازی همواره وجود دارد چون عدم توجه به خود و نفس خود، انسان را از معارف دور می‌کند.

حجت‌الاسلام بنایی افزود: ما که دور هم هستیم بعد از اخلاص و توکل بر خداوند متعال و استمداد از حضرت ولی عصر(عج)، تمام فکر و اندیشه ما این است که راه‌های رشد و ترقی استان قم را شناسایی کرده و فکر کنیم که چگونه می‌شود استان را به این سمت و سو و راه‌های روشن و درست‌تری رهنمون کنیم

 

 

 

 

 banaee

 kanoon

 mhpir

 qompajoohi

 tolouemehr